W niedzielę 13.11.2016r. o godzinie 16 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii odbyła się msza święta oraz nowenna (będąca przygotowaniem do intronizacji Chrystusa na króla Polski) z udziałem młodzieży naszego liceum.
Uczniowie zaprezentowali pieśni: „Jezus siłą mą”, „Schowaj mnie”, „Nic nie musisz mówić” oraz „Przyjdź jak deszcz”.


Młodzież przedstawiła również krótki zarys historii szkoły i pantomimę. Przy dźwiękach  pieśni „Drogą Via Dolorosa” licealiści wcielili się w ludzi potrzebujących wsparcia (niewidomego, kulejącego, kobiety dotkniętej przemocą domową), którzy - mimo otrzymanej od Chrystusa pomocy - nie potrafili jej docenić.
Niczym tłum w Jerozolimie krzyczeli „Ukrzyżuj go !”. W końcu jednak nawrócili się, a miłosierny Jezus podniósł ich z upadku.

Uczniowie zaprezentowali także scenkę przedstawiającą młodych, zagubionych ludzi, którzy muszą dokonać wyboru swojej drogi życiowej.
Zarówno pierwsza postać, wyśmiewana przez otoczenie, jak i druga, której nikt nie zauważa, kuszone są przez szatana, aby zejść na ścieżkę zła. Zwycięża jednak głos anioła – zabłąkane w meandrach życia osoby wybierają drogę dobra i prawdy.

Słaby jest tylko ten, kto godzi się ze swoją klęską

Całość występu zwieńczyła pieśń: „Panie przepasz mnie”.

Mszę świętą odprawił ksiądz proboszcz Paweł Cygan, a program artystyczny przygotowała Pani Anna Mikula.

Tekst: Julia Czerwik klasa IIa  

 Zdjęcia z Mszy Świętej i Nowenny - Krzyżanowski Adam  

 Materiał filmowy - Krzyżanowski Adam