Październik w naszej szkole jest niezwykle wyjątkowy. Na 9 października 2017 roku przypadała 8 rocznica nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. Natomiast na 16 października 39 rocznica wybrania naszego patrona na papieża. Jednak to 26 października 2017 roku uczniowie oraz nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego w Bogorii obchodzili te dwie ważne rocznice.

Obchody rozpoczęły się w Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Bogorii. Msza Święta odprawiana była przez księdza proboszcza Pawła Cygana, oraz przez księdza wikarego ale zarazem też naszego nauczyciela Pawła Byczka.
Uczniowie wraz z nauczycielami  modlili się w intencji Jana Pawła II, który stał się wzorem zarówno dla młodzieży jak i jej opiekunów. Na zakończenie przewodniczący szkoły Wiktor Łoch wraz z Julią Czerwik, zaprezentowali krótko życiorys Jana Pawła II.
W czasie mszy Świętej, mogliśmy usłyszeć wiele pieśni oraz ulubioną pieśń Jana Pawła II tzn. Barkę która została zaprezentowana we wspaniały sposób przez uczennice naszego liceum.
Na zakończenie mszy kapłani udzielili błogosławieństwa uczniom i nauczycielom.

Tekst: Szostak Weronika II „B”, Utnik Martyna I „A”, Bajur Patrycja I „A”

Zdjęcia: Szostak Weronika II „B”, Utnik Martyna I „A”, Bajur Patrycja I „A”

 Materiał filmowy: Adam Krzyżanowski