Wycieczka edukacyjna do Sandomierza

17 .11.2021r.odbyła się wycieczka do Sandomierza w ramach realizacji innowacji „Świętokrzyskim Szlakiem Literackim „.
Uczniowie klas Ia,IIa ,IIb ,IIIA ,IIIb  wraz z opiekunkami :A. Mikulą ,G. Czerwik i E. Wątrobą zwiedzili zabytki Sandomierza ,ciekawe miejsca związane z życiem i twórczością pisarzy regionu sandomierskiego(S. Żeromskiego, W. Myśliwskiego ,J. Iwaszkiewicza, Jana Długosza ,Wincentego Kadłubka).
Młodzież z przewodnikiem przeszła Podziemną Trasę Turystyczną. Następnie wysłuchała ciekawej prelekcji pani przewodnik dotyczącej pisarzy naszego regionu.

Zwiedziła Dom Długosza ,Katedrę NMP ,a także  odwiedziła Zamek Królewski ,gdzie miała możliwość zapoznać się w Muzeum Okręgowym z ciekawostkami z historii Polski oraz z historii literatury.

Dla młodzieży była to imponująca i owocna lekcja języka polskiego i historii. Wspaniałą atrakcją dla naszych uczniów była wizyta u księdza Mateusza-w muzeum Świat Ojca Mateusza.
Mogli  oni zobaczyć  tam wnętrza ,w których rozgrywa się akcja serialu oraz figury woskowe bohaterów.

Zdjęcia z wycieczki - kliknij tytaj