16 kwietnia 2024r. w naszej szkole miały miejsce uroczyste obchody 1058 rocznicy Chrztu Polski. To wiekopomne wydarzenie na zawsze zmieniło losy naszej ojczyzny i nas Polaków. Od 2019 roku dzień 14 kwietnia to Święto Chrztu Polski. W montażu słowno - muzycznym zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych liceum.

Dostarczyli nam wielu wrażeń i skłonili do refleksji nad prawdziwymi wartościami.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PROGRAMISTYCZNY GIGATHON

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon, który objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji.

Konkurs jest doskonałą okazją dla młodych pasjonatów technologii, aby sprawdzić swoje umiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody. W tej edycji do grona partnerów Gigathonu dołączyła firma Komputronik, która została sponsorem głównym i fundatorem sprzętu elektronicznego dla zwycięzców.

Nagrody:

● Konsola Xbox Series X;

● telefony, tablety i akcesoria marki Samsung;

● kursy i obozy programistyczne

● pakiety książek od wydawnictw Helion i HarperCollins

Kategorie:

● Minecraft (7-9 lat)

● Scratch (10-12 lat)

● C#, C++ oraz Python (13-15 i 16-18)

Etapy:

● I etap: 06.05 - 26.05 (quiz)

● II etap: 23.09 - 07.10 (quiz)

● III etap: 08.10 - 23.10 (zadanie projektowe)

● Wielki finał (listopad 2024)

Zapisy już wystartowały, dlatego nie czekaj i zapisz swoje dziecko na http://info.gigathon.pl/edu.

Wypełnienie formularza zajmie Ci tylko 3 minuty.

Konkurs to również szansa dla naszej szkoły, aby dołączyć do rywalizacji w ramach Gigathon School Challenge, gdzie każdy uczestnik zdobywa punkty i zwiększa jej szansę na wygraną.

Przyrzeczenie strzeleckie klasy mundurowej

„Służyć będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej…”
5 kwietnia 2024 r. cała społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Bogorii świętowała „Przyrzeczenie Strzeleckie” klasy I b – mundurowej.
Patriotyczna uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.
Następnie goście, rodzice, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie przeszli do budynku szkoły, gdzie rekruci złożyli przyrzeczenie i stali się strzelcami.
Na koniec uczniowie przyjęli życzenia i gratulacje od Pani Dyrektor – Anny Niziałek oraz od Pana Burmistrza Bogorii – Marcina Adamczyka.
Ostatnim akcentem uroczystości był poczęstunek – wojskowa grochówka dla wszystkich zgromadzonych.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

Kolejne zmagania naszych uczniów w konkursie recytatorskim.
25 marca w Staszowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje do 69 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Sadłocha i Jarema Lewita .
Serdecznie dziękujemy
Uczniowie przygotowywali się pod opieką p. A. Mikuli i p. S. Maj.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

22 marca 2024 roku w IPN Przystanek Historia w Kielcach odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ,,W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL w Ravensbruck ". Nasi uczniowie: Weronika Mazur, Jarema Lewita, Martyna Żółciak, Oliwia Kosowicz, Natalia Sadłocha zaprezentowali w niezwykle sugestywny sposób twórczość obozową Wandy Półtawskiej, Marty Banach, Grażyny Chrostowskiej, Tadeusza Borowskiego .
To już po raz kolejny uczniowie uczestniczą w tym konkursie. Włączają się tym samym do krzewienia patriotyzmu, budzenia wrażliwości i kultywowania pamięci o tych, którzy walczyli, cierpieli i oddawali życie, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce.
Gratulujemy i dziękujemy za piękną recytację.
Uczniów przygotowali nauczyciele j. polskiego: A. Mikula, G.Czerwik, S. Maj.

Misterium Męki Pańskiej

Misterium Męki Pańskiej przedstawione 24 marca 2024r. nie było tradycyjną formą ukazania wydarzeń z życia Pana Jezusa. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bohaterów i zdarzenia, które dotyczyły tych najważniejszych dni, ale o których Pismo Święte podaje jedynie szczątkowe informacje. W pierwszej scenie przenieśliśmy się do więzienia, gdzie na wyrok oczekiwali Mares i Dyzma-mężczyźni, którzy za chwilę umarli na krzyżu obok Pana Jezusa. Był z nimi również Barabasz, ostatecznie ułaskawiony i uwolniony. W drugiej zobaczyliśmy rozterki Klaudii, żony namiestnika rzymskiego Poncjusza Pilata. Opowiedziała nam ona swój sen, wspominany przez Ewangelię jako źródło udręki i smutku dla tej kobiety. W trzeciej scenie Malchus, żołnierz rzymski, podzielił się z nami doświadczeniami z pojmania Jezusa i wątpliwościami dotyczącymi jego uzdrowienia, zaś w czwartej byliśmy świadkami - wraz z niemal wszystkimi bohaterami Misterium - śmierci Jezusa na krzyżu. Był to moment, w którym jasno widać, kto wykazał się wiarą w czasie tych wydarzeń, a kto ostatecznie zwątpił w moc Zbawiciela...

SUKCES JULII ŻÓŁCIAK

Uczennica kl IV A Julia Żółciak zajęła I miejsce w Konkursie Historycznym Wiedzy o Policji, organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. Wręczenie nagród odbyło się w Sali im.mjr. Jana Piwnika "Ponurego" podczas konferencji z okazji 95 rocznicy powstania Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r."
Serdecznie dziękujemy za cenne nagrody i miłe przyjęcie.
Opiekunem merytorycznym jest p. K. Domagała.