30 listopada 2013 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. Dla jej uczestników zorganizowana została wycieczka do Wieliczki i Krakowa, która odbyła się 11 grudnia.

Około godziny 6 00 wszyscy zgromadzili się na rynku w Bogorii, skąd rozpoczęła się nasza wyprawa. Po prawie 3-godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem była kopalnia soli w Wieliczce. Po podzieleniu na dwie grupy, wraz z przewodnikami zeszliśmy po 800 schodach 135 metrów pod ziemię. Na ok. 3-kilometrowym szlaku zwiedziliśmy wiele komór, w tym najpiękniejszą i najbardziej znaną- Kaplicę św. Kingi, gdzie po połączeniu się wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Później wyruszyliśmy do Muzeum Żup Krakowskich. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji, poznaliśmy historię i legendy dotyczące Wieliczki oraz sposób działania mechanizmów używanych podczas wydobywania soli od początku istnienia kopalni.

Po wyjściu z kopalni udaliśmy się na obiad do pizzerii "Va banque". Później wyruszyliśmy do Krakowa. Podczas spaceru po Rynku Głównym wstąpiliśmy do Kościoła Mariackiego, gdzie mogliśmy obejrzeć m. in. sławny ołtarz Wita Stwosza. Czas wolny poświęciliśmy na zakup pamiątek :)

Po zakończeniu zwiedzania wyruszyliśmy w drogę powrotną. Ok. godziny 17 30 wróciliśmy do Bogorii.

Tekst: Kasia Kalota