Pierwszego wrzenia 2014 roku w naszym liceum rozpoczął się nowy rok szkolny.
Msza Święta inauguracyjna odbyła się o godzinie 9.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii.
Prowadził ją ks. proboszcz Andrzej Wierzbicki.

We mszy świętej czynny udział brali uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bogorii. Młodzież Bogoryjska śpiewała w scholi oraz czytała teksty podczas mszy świętej.
W homilii,  ks. proboszcz wyjaśniał i tłumaczył uczniom potrzebę kształcenia się, zdobywania wiedzy, pogłębiania wartości duchowych i moralnych jako procesu budowania wewnętrznej osobowości.
Zachęcał uczniów do wzmożonego wysiłku nad sobą, aby czas przeznaczony na naukę dobrze wykorzystać.

Ks. kanonik Andrzej Wierzbicki złożył serdeczne życzenia na nadchodzący rok szkolny nauczycielom, uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły.
Po mszy świętej uczniowie naszego liceum zebrali się w klasie polonistycznej, gdzie wysłuchali przemówiła
Pani dyrektor mgr Ewy Krzyżanowskiej - Brudek, która powitała serdecznie zebranych uczniów, przybyłych gości oraz grono pedagogiczne.
Na zakończenie spotkania Pani dyrektor oficjalnie otworzyła rok szkolny 2014/2015.

W tym roku do naszej szkoły dołączyło 36 uczniów klas pierwszych. Zostali Oni ciepło przyjęci przez starszych kolegów oraz nauczycieli.
Był to dla nich szczególnie ważny moment, ponieważ po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły.

Uczniowie wrócili po wakacjach wypoczęci oraz pełni nowej energii do edukacji. Pierwszy dzwonek przypomniał uczniom o nadchodzących obowiązkach. Nadszedł kres lenistwu i zaczął się okres ciężkiej pracy.

Mamy ogromne nadzieje, że nadchodzący rok szkolny będzie dla nas równie owocny co poprzedni. Wszyscy nauczyciele oraz pracownicy szkoły życzą uczniom ciągłych sukcesów w nauce oraz powodzenia w nowym roku szkolnym!

Tekst: Magda Feledyn kl. IIa

Zdjęcia: Dominik Krzyżanowski