Dnia 11 listopada  obchodzimy w naszym kraju Narodowy Dzień Niepodległości.
Upamiętnia on odzyskanie przez Polskę suwerenności w 1918 roku i powrót na mapę Europy po 123 latach zaborów.
Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec.

Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.

Święto Niepodległości  zostało ustanowione w 1937 roku a od 1989 roku jest obchodzone corocznie. W tym dniu uczestniczymy w uroczystych akademiach, paradach, przemarszach a także w Mszach świętych w intencji ojczyzny. Jest to dzień wolny od pracy.

W naszej szkole uroczysta akademia odbyła się dnia 12 listopada.
Rozpoczęła się ona odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Potem wysłuchaliśmy wierszy i wielu ważnych informacji dotyczących Dnia Niepodległości. Usłyszeliśmy również kilka piosenek, takich jak Legiony i Białe Róże.<br/>Na koniec, uczniowie występujący w uroczystości zaśpiewali Rotę, która jest dla Polaków równie ważna jak nasz hymn.

Tekst: Natalia Nowakowska kl. Ia

Zdjęcia z uroczystości: Basia Kasińska kl IIIb