Nasze siatkarki triumfują!

15 marca 2017 jak co roku odbyły się międzyszkolne zawody w siatkówkę. Tym razem drużyny gościły w Zespole Szkół Ekonomicznych im Jana Pawła II w Staszowie.  Nie mogło tam zabraknąć również siatkarek z naszego LO, w skład naszej drużyny wchodziły: kapitan Agnieszka Braun i jej załoga, Weronika Siuda, Anna Choina, Klaudia Woś, Barbara Słowik, Karolina Gondek, Monika Szemraj, Alicja Różalska, Dominika Kaczmarczyk, Weronika Kurgan, Marlena Urbańska oraz Paulina Zybała.

Na pierwszy ogień poszła „Stasicówka”. Nasze dziewczyny wygrały z nimi dopiero w tie breaku. A to wszystko dzięki niezawodnym atakom Agnieszki Braun, prawie bezbłędnym wystawom Basi Słowik. Warto wspomnieć, że dużo punktów nabiła nam Weronika Siuda.

Następnie musieliśmy rozprawić się z gospodarzami, czyli drużyną Ekonomika. W pierwszym secie zdecydowanie to one prowadziły. Jednak dzięki wsparciu koleżanek i trenera odwróciły szale zwycięstwa. W drugim secie było zdecydowanie na odwrót. To Bogoria prowadziła i utrzymywała znaczną przewagę, jednak w pewnym momencie coś się popsuło co sprawiło, że ten set nie należał do wygranych. Ostatnią „szansą” był tie break. Pomimo, ogromnej chęci wygrania niestety nie udało się pokonać gospodarzy.

Ostatnim meczem tego dnia był pojedynek szkół ze Staszowa. Który zakończył się wynikiem 2:1 dla Ekonomika.

Ostatecznie pierwsze miejsce należało do Ekonomika, drugie dla Bogorii, a trzecie dla Stasicówki.

Ogromne gratulację należą się Agnieszce Braun, która zdobyła statuetkę dla najlepszej atakującej!

Tekst napisały: Weronika Szostak I „A” i Paulina Zybała I „A”

Zdjęcia z zawodów : Barańska Ania, Tokarska Ewelina kl. IIb