Czwartego września, w wielu z polskich szkół, uczniowie wraz z nauczycielami powitali nowy rok szkolny. Niektórzy radośnie wkraczając do nowej szkoły, inni zaś z nutą nostalgii i goryczy, na samą myśl o opuszczeniu jej murów i nadchodzącej w maju maturze.

W intencji owocnej pracy, poszerzania swojej wiedzy, zdobywania nowych umiejętności oraz efektywnej nauki, mszę świętą odprawił ksiądz proboszcz Paweł Cygan, modląc się za wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Po rozpoczęciu kościelnym nadeszła pora na przejście do budynku szkolnego. Tam cała społeczność uczniowska zgromadziła się wraz z wychowawcami w sali polonistycznej, gdzie młodzież z klas pierwszych otrzymała od Pani Dyrektor Ewy Krzyżanowski-Brudek legitymacje szkolne.
Po ogólnym wprowadzeniu w zarys tegorocznych zajęć dydaktycznych, nauczyciele rozeszli się wraz ze swoimi wychowankami do klas, przekazując im plan zajęć na nadchodzące dni.
Wszystkim uczniom życzymy owocnej pracy i zadowalających wyników w nauce.

Tekst: Ewelina Tokarska kl. III b.

Zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego: Weronika Szostak kl. IIb.