13 października – w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, jak co roku celebrowaliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Obchody rozpoczęliśmy o godzinie 10.00 uroczystą akademią. Na początku pani dyrektor mgr Ewa Krzyżanowska – Brudek powitała gości oraz złożyła wszystkim pracownikom oświaty życzenia z okazji ich święta.

Następnie głos zabrał wójt gminy Bogoria – mgr Władysław Brudek, który również pogratulował nauczycielom ich osiągnięć w pracy, życzył dalszych sukcesów i odczytał list od Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka.

Podczas uroczystości pani dyrektor oraz pan wójt wręczyli pracownikom szkoły nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej. Nagrodę Wójta Gminy Bogoria otrzymali: dyrektor mgr Ewa Krzyżanowska – Brudek oraz mgr Jan Prokop. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: mgr Adam Krzyżanowski, mgr Grzegorz Błasiak oraz pani Barbara Kowalska.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Nie zabrakło pięknych wierszy, piosenek oraz scenek humorystycznych, w których podziękowali nauczycielom za ich trud i pracę. Na koniec Samorząd Szkolny w imieniu wszystkich uczniów w wyrazie wdzięczności rozdał pracownikom skromne podarunki.

„Nauczyciel… to jedna z najbardziej

wyjątkowych postaci

na całym świecie,

bo któż inny mógłby