Diecezjalna pielgrzymka młodych na Jasną Górę

Choć na tę chwilkę temat maturalnych egzaminów i planów na przyszłość przyćmiewa temat studniówek, to powierzając młodzież opiece Maryi i planując już najbliższe miesiące, przedstawiam plan tegorocznej Pielgrzymki Maturzystów diecezji sandomierskiej na Jasną Górę która odbyła się 22 marca 2018 r.

Hasło tegorocznej pielgrzymi to: „Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu” 1 Kor 1,26

O godzinie 8 w czwartkowy poranek uczniowie z naszej szkoły wyjechali na pielgrzymkę na Jasną Górę by zawierzyć swoje prośby Matce Boskiej.
Po przybyciu na miejsce uczniowie z nauczycielami udali się pod bazylikę, tam zostały omówione wszystkie punkty maturalnej pielgrzymki.
Po modlitwie różańcowej udaliśmy się na Mszę Św. pod przewodnictwem księdza biskupa Edwarda Frankowskiego, który bardzo ucieszył się na widok tak licznej libczby młodych przybyłych do świętego obrazu. Napomniał, że to od młodych zależy przyszłość i należy wierzyć w młodych, następnie każdy z uczniów złożył zapisane na karteczkach swoje prośby do Maryi.

TESKT: Wiktor Łoch III B

Zdjęcia z pielgrzymki