Wojewódzkie zawody w piłce ręcznej chłopców 2018-04-20

W piątek, 20 kwietnia 2018 roku na Hali Sportowej w Końskich odbył się wojewódzki etap Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców rocznika 1998 i młodszych, zorganizowany przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach i współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Szkoły, które zaprezentowały się na zawodach:

1. LO im. Jana Pawła II w Bogorii
  2. I LO im. KEN w Końskich
  3. Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych im. E. Kwiatkowskiego w Sandomierzu
  4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Końskich

Nasza drużyna zaprezentowała się w składzie:

Jakub Łasisz, Mateusz Łoch, Wiktor Łoch, Bartosz Chyliński, Maciej Gałęza, Piotr Zięba, Hubert Bernyś. Michał Rozmysłowski, Michał Wyrzykowski, Mikołaj Machaj, Marcel Bieniek, Krzysztof Lelakowski, Dominik Górecki.

Rozegraliśmy rozegrała dwa mecze.

Pierwszy  mecz z I LO w Końskich, a drugi z Ekonomikiem z Sandomierza. Niestety po ciężkiej walce nie udało się wygrać meczy.

Końcowe wyniki:

1 miejsce- I LO im. KEN w Końskich

2 miejsce- Szkoła Ponadgimnazjalna w Końskich

3 miejsce- Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych im. E.Kwiatkowskiego w Sandomierzu

4 miejsce- LO im. Jana Pawła II w Bogorii.

IV miejsce w województwie to ogromy sukces!!

Gratulacje dla chłopaków i dla trenera Grzegorza Błasiaka. Bardzo się starali i ciężko trenowali aby zajść tak daleko. Szczególne wyrazy uznania dla Wiktora Łocha, który otrzymał nagrodę

w kategorii „Wyróżniający się zawodnik”. Jesteśmy dumni. Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy ten sukces, a może nawet uda się osiągnąć więcej.

Tekst: Gabriela Nowakowska IB,  Julia Pałka IA

Zdjęcia: Aleksandra Jendrzejczak IB,  Paulina Chrzanowska IA