WYCIECZKA DO KRAKOWA UCZNIÓW NASZEGO LICEUM

28.02.2020r. uczniowie kl. Ia, Ib i IIa ZPO LO byli na wycieczce edukacyjnej w Krakowie.
Najpierw pod czujnym okiem pana przewodnika zwiedzili Kościół Mariacki, Bramę Floriańską, Barbakan, Teatr im. Juliusza Słowackiego.
Później przeszli trasą podziemną pod Sukiennicami. Zobaczyli tam multimedialną wystawę „Średniowieczny Kraków”.
Ciekawe były współczesne wizualizacje krakowskiego Rynku oraz wykopaliska: biżuteria, buty, monety, narzędzia.

Kolejnym punktem pobytu w Krakowie był Wawel, na który młodzież przeszła Drogą Królewską.
Licealiści byli w Muzeum Katedralnym, na Wawelu zobaczyli wystawę „Skarby epoki Piastów”.
Zwiedzili też Katedrę Wawelską, Krypty Wieszczów Narodowych i Groby Królewskie.

Uczniowie odwiedzili także Grób Pary Prezydenckiej - Marii i Lecha Kaczyńskich.
Podziwiali ponadto panoramę Krakowa z wieży Dzwonu Zygmunta i wysłuchali hejnału z wieży Mariackiej.
Humory wszystkim dopisywały. Pogoda sprzyjała zwiedzającym.
Opiekunkami wycieczki były: p. Anna Mikula, p. Małgorzata Kuchniak i p. Grażyna Czerwik.

Tekst: Michał Samela, kl. Ia

Zdjęcia z wycieczki