Dzień Języków Obcych 2021

Dzień 16 listopada był dla uczniów naszego liceum Dniem Języków Obcych i  pożegnaniem jesieni.

Jak co roku uczniowie z inicjatywy Samorządu Szkolnego przygotowali prezentacje na temat wybranych krajów, zarówno europejskich jak i z pozostałych części świata.
Niestety okres pandemii pokrzyżował nam plany i nie mogliśmy zobaczyć wszystkich przygotowanych występów , jak w poprzednich latach, na żywo.
Wysłuchaliśmy natomiast ciekawych słuchowisk przez radiowęzeł.
Usłyszeliśmy rozmowę dwóch Francuzek, śpiewaliśmy włoski utwór Bella Ciao – który był w latach 40 XX wieku hymnem włoskich anty-faszystów, wysłuchaliśmy ciekawostek na temat Rosji, Irlandii czy Australii.

Dzięki kulinarnym zdolnościom naszych licealistów mogliśmy skosztować specjałów pochodzących z tychże krajów.
Na koniec mogliśmy podziwiać przepięknie wydrążone dynie – symbol mijającej jesieni, które prawie do końca listopada przystrajają nasze szkolne korytarze.

Nad przebiegiem wszystkich konkurencji czuwało szanowne JURY w osobach pani Ani Mikuli, Marty Wiśniewskiej i Oli Śledź. Ich oceny umożliwiły zwycięskim klasom wybrać w nagrodę Dzień Bez Pytania.

Pieczę merytoryczną nad uczniami sprawowały opiekunki Samorządu Szkolnego, pani Anna Mikula i Grażyna Czerwik wraz z paniami Ewą Wątrobą, Małgorzatą Kuchniak i Ewą Szemraj.