VIII Ogólnopolski Konkurs  Recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej  więźniarek KL Ravensbruck”

„Jeśli echo ich głosów zamilknie - zginiemy”.

16 .03 2022 r. w Kieleckim Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia ‘’ odbył się konkurs recytatorski organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie „Rodzina byłych więźniarek niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbruck”.
Wydarzenie to odbyło się pod patronatem Małżonki Prezydenta RP pani Agaty Kornhauser - Dudy.
Do konkursu przystąpili również uczniowie naszej szkoły :Weronika Mazur  z kasy I a ,Amelia Cieplińska z klasy III b ,Jarema Lewita z klasy I a .

Zadaniem młodych  ludzi było przygotowanie recytacji dwóch teksów : utworu poetyckiego oraz  fragmentu prozy na bazie wspomnień więźniarek KL Ravensbruck.

Recytacja utworów  pozwoliła młodzieży przenieść  się w trudne czasy II wojny światowej i oddać hołd ofiarom niemieckich obozów koncentracyjnych oraz uwrażliwić na krzywdę narodu polskiego .

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców  półfinału dla województwa świętokrzyskiego .Wśród nich jest Jarema Lewita ,który zdobył 3 miejsce.

Jarema gratulujemy zwycięstwa !

Weronice i Amelii dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do konkursu.

Uczestników  przygotowała p. Anna Mikula

Zdjęcia z konkursu --> kliknij tutaj

Dyplomy