Wycieczka edukacyjna do Kielc

23.03.2022 r. w piękny wiosenny dzień-młodzież naszego liceum uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Kielc w ramach realizacji innowacji „Świętokrzyskim Szlakiem Literackim ‘’.

Uczniowie klas I a, II a ,III a ,II b, III b wraz z opiekunkami : p. Anną Mikulą , p. Grażyną Czerwik ,p. Magdaleną Wojnarowską odwiedzili Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach, które mieści się w XVIII-wiecznym gmachu szkoły .Do tejże szkoły uczęszczał w latach 1874-1886 autor „Przedwiośnia ‘’.

Młodzież  miała okazję obejrzeć wystawę biograficzno-literacką, poznać historię budynku i szkoły, dzieje rodziny Żeromskich oraz czas edukacji szkolnej   wybitnego pisarza.
W ostatniej części ekspozycji poświęconej pracy i twórczości Żeromskiego poznaliśmy najcenniejsze pamiątki po pisarzu – listy, rękopisy utworów oraz ich pierwsze wydania ,a także ….mieliśmy okazję obejrzeć płytę gramofonową z nagranym głosem Stefana Żeromskiego.

Dzięki wspaniałym opowieściom pani przewodnik młodzież mogła przenieść się do  szkoły ,do której uczęszczał pisarz.
Młodzi ludzie mieli okazję zasiąść w ławkach szkolnych czy zobaczyć ,jaki był system kar w dawnych szkołach .

Po ciekawej lekcji języka polskiego przyszedł czas na chwilę rozrywki  w kinie „Helios ‘’,gdzie wraz z bohaterami filmu „Uncharted’’mogliśmy przeżywać  ich przygody, podziwiać wspaniałą scenerię i grę aktorską.

Zdjęcia z wycieczki