I Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I i II szkół średnich województwa świętokrzyskiego

26 maja w auli B1 budynku G Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przy ul. Uniwersyteckiej 7 odbył się  I Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I i II szkół średnich województwa świętokrzyskiego.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Celem konkursu było rozbudzanie zamiłowania do matematyki i wspieranie uczniów pasjonujących się zagadnieniami z nią związanymi.

Zawody pierwszego stopnia miały zasięg szkolny, w którym wzięło udział ponad 500 uczniów klas I i II szkół średnich w województwie świętokrzyskim. Do finału zakwalifikowanych zostało 88 uczniów. Wśród nich znalazło się dwoje uczniów Naszej szkoły: Krzysztof Adwent z klasy II „a” oraz Aleksandra Banach z klasy II „b”.

Uczniowie, podczas trzech godzin w finale zmagali się z rozwiązaniem sześciu zadań.

Z niecierpliwością oczekujemy wyników!

A już dziś serdecznie gratulujemy finalistom i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do konkursu.

Uczestników przygotowywała p. Iwona Urbańska.

Zapraszamy na relację z tego wydarzenia:

https://kielce.tvp.pl/60415489/wojewodzki-konkurs-matematyczny-na-finiszu-w-ostatnim-etapie-rywalizowalo-90-uczniow