Tydzień dla profilaktyki

W dniach 01.09 – 16.09 przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję „Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych”, która została ogłoszona przez MEN, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz organizacje pozarządowe.

Czas ten był okazją, aby w przyjaznej atmosferze i ciekawej formie przeprowadzić lokalną kampanię propagującą korzyści dotyczące zdrowia i wczesnej profilaktyki, a także jakie powinny być właściwe zachowania zdrowotne. Dzięki materiałom udostępnionym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny, szkoły otrzymały pakiet materiałów informacyjno- edukacyjnych, z którymi mogliśmy zapoznać się na korytarzach, podczas zajęć, oraz na profilu szkolnego Koła PCK na Facebooku.

Pamiętajmy, że uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej, a intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia.

Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw.