W poniedziałek 22.04.2024 nasi uczniowie zrzeszeni w ZS „Strzelec” wzieli udział w szkoleniu strzelckim na strzelnicy wirtualnej „Pojedynek” w ŚCDN w Wólce Milanowskiej. Mundurowi zapoznali się ze specyfiką i działaniem wirtualnej strzelnicy „Pojedynek”. Prowadzący strzelanie przeprowadził zajęcia z następujących zagadnień: Bezpieczeństwo zajęć na wirtualnej strzelnicy. Bezpieczne posługiwanie się bronią używaną na wirtualnej strzelnicy – teoria i praktyka. Nauka celowania oraz strzelanie na wirtualnej strzelnicy z broni długiej i krótkiej do tarcz na odległość 25 metrów i 50 metrów. W drugiej części szkolenia nasi uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat cyberbezpieczeństwa w sieci i coraz większego znaczenia sztucznej inteligencji w naszym życiu. Opiekunami grupy byli: Pan Marek Morawski oraz Pan Dariusz Kuchniak.