22 maja młodzież klas 7–8 Szkoły Podstawowej oraz uczniowie liceum i szkoły branżowej uczestniczyli we wspólnej modlitwie w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia z racji peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w Diecezji Sandomierskiej.
Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia historii powstania obrazu Jezusa Miłosiernego oraz jego peregrynacji. Następnie wspólnie odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Ks. Radosław w swoim słowie przypomniał młodzieży o uczynkach miłosierdzia względem duszy i ciała, zachęcając do codziennego okazywania dobra, pomocy i życzliwości wobec drugiego człowieka.
To był piękny czas modlitwy, refleksji i zawierzenia Bożemu Miłosierdziu.
W dniach 28-29 kwietnia podczas dwudniowej wycieczki uczniowie okrywali kolejne niezwykłe miejsca w Bieszczadach. Zwiedzili Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, czyli najstarszą na świecie, nadal czynną kopalnię ropy naftowej. Wędrując szlakiem naftowych pionierów mogli zobaczyć oryginalne szyby naftowe z XIX wieku, zabytkowe kopanki, kuźnię z 1856 roku, ekspozycje poświęcone Łukasiewiczowi m.in. XIX-wieczna aptekę oraz interaktywne wystawy. Następnym punktem wycieczki był Skansen w Sanoku – Muzeum Budownictwa Ludowego, czyli jedno z największych i najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Polsce. Na terenie skansenu można było podziwiać ponad 180 obiektów architektury drewnianej z podkarpackich grup etnicznych Bojków, Łemków, Pogórzan i Dolinian, a także cerkwie, synagogi oraz urokliwy Rynek Galicyjski. Spacer po skansenie to jak podróż w czasie, gdzie nie tylko można poczuć historię, ale również ją zobaczyć.
Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że zarówno rejs statkiem po zalewie solińskim jak i wjazd kolejką gondolową na górę Jawor dostarczyły wszystkim niepowtarzalnych wrażeń.
Czas wolny, czyli pobyt w hotelu „Solina resort spa” w Myczkowcach upłyną młodzieży na integracji oraz korzystaniu z licznych atrakcji hotelowych, m.in. basenu, jacuzzi, itp.
Darmowa wycieczka była nagrodą dla młodzieży występującej w Misterium Męki Pańskiej.
Sponsorzy: Fundacja Orlen (program „Kierunek Muzeum”), firma SABET Łukasz Grzesik, Anna Niziałek.
 
Za nami wyjątkowy dzień, podczas którego mieliśmy przyjemność gościć Pana Burmistrza Marcina Adamczyka, ale w szczególności uczniów klas ósmych wraz z wychowawcami i nauczycielami w murach naszego liceum. Była to doskonała okazja, aby zaprezentować ofertę edukacyjną szkoły, ale przede wszystkim pokazać, jak wygląda codzienne życie naszych uczniów.
Już od wejścia na gości czekały specjalnie przygotowane stanowiska prezentujące profile kształcenia. Dużym zainteresowaniem cieszył się profil humanistyczny, gdzie można było przenieść się w świat literatury, historii i kultury różnych krajów. Nie zabrakło również profilu matematycznego, który udowodnił, że matematyka wcale nie jest nudna – uczestnicy mogli spróbować swoich sił m.in. w kreatywnym origami.
Ogromne wrażenie zrobiły także pokazy fizyczne oraz doświadczenia biologiczne i chemiczne, które pozwoliły odkrywać tajemnice nauki w praktyce. Uczniowie mogli zobaczyć eksperymenty, pracę z mikroskopem oraz ciekawe modele edukacyjne.
Dużą uwagę przyciągały także klasy mundurowe ze swoim sprzętem i strzelnicą oraz stoisko PCK, gdzie można było zobaczyć wyposażenie ratownicze i poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy.
Nie zabrakło także elementów artystycznych i integracyjnych. Na scenie odbywały się prezentacje oraz występy uczniów, a szczególną energię i entuzjazm wniosły nasze cheerleaderki, których pokaz spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności.
Goście mogli również skorzystać z przygotowanego poczęstunku, porozmawiać z uczniami i nauczycielami oraz poczuć wyjątkową atmosferę naszej szkoły.
 
 
 
W dniach 21, 22, 23 kwietnia odbyły się trzy wycieczki edukacyjne do Krakowa podczas których uczniowie odkrywali kolejne zakątki tego pięknego miasta. Tym razem zwiedzili Stadion Cracovii oraz uczestniczyli w warsztatach antydyskryminacyjnych, na których poruszone zostały zagadnienia związane m.in. z tolerancją, przeciwdziałaniem agresji, itp. Czas wolny spędzili spacerując urokliwymi uliczkami Krakowa.
Wycieczki te odbyły się w ramach realizacji w naszym liceum projektu „Licealna Akademia” i uczniowie nie ponosili żadnych kosztów.
 
 
24 kwietnia w naszej szkole odbyło się wyjątkowe zakończenie roku dla maturzystów.
To moment pełen wzruszeń, wspomnień i podsumowań kilku wspólnie spędzonych lat.
Drodzy Absolwenci – dziękujemy Wam za Waszą obecność, zaangażowanie, uśmiech i energię, którą wnosiliście każdego dnia. Tworzyliście historię tej szkoły i na zawsze pozostaniecie jej ważną częścią.
Przed Wami nowe wyzwania, decyzje i marzenia do spełnienia. Życzymy Wam odwagi w sięganiu po więcej, wiary w siebie oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Niech wyniki matur będą tylko początkiem drogi do realizacji Waszych planów.
Powodzenia – trzymamy za Was kciuki!
 
W ramach projektu „Kariera bez barier” uczniowie naszej szkoły odwiedzili  Urząd Miasta i Gminy w Bogorii. Celem wizyty było zebranie informacji do przewodnika po urzędzie gminy, który już wkrótce powstanie jako jedno z działań projektowych.
Serdecznie dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie oraz życzliwą, inspirującą i merytoryczną rozmowę z pracownikami Urzędu. Dzięki Państwa otwartości i zaangażowaniu możemy tworzyć materiały, które będą realnym wsparciem dla innych.
 
„Słowa mają moc - potrafią poruszać, inspirować i zostają z nami na długo.”
Dwie uczennice naszego liceum: Anna Fołta i Martyna Mazur miały zaszczyt reprezentować szkołę w eliminacjach 71 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Podczas występu zaprezentowały zarówno interpretację wiersza, jak i fragment prozy, wykazując się dużą wrażliwością, dojrzałością sceniczną oraz świetnym przygotowaniem.
Udział w tym prestiżowym konkursie to nie tylko wyróżnienie, ale także cenne doświadczenie i możliwość rozwijania swoich pasji.
Gratulujemy pięknych wystąpień, odwagi i zaangażowania.

20 kwietnia uczniowie naszego liceum uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Wielkiego, który przywitał ich dniem pełnym zachwycających widoków i historii.  To jednak był dopiero początek wrażeń. Z punktu widokowego mogli podziwiać malowniczą panoramę i upewnić się, że Wisła nadal płynie. Następnie przyszła pora na basztę – kilka schodów, trochę wysiłku i lekka zadyszka, ale widok z góry wynagradza absolutnie wszystko. Na koniec ruszyli na Górę Trzech Krzyży. Teoretycznie blisko, w praktyce… nogi szybko przypomniały, że zimowa przerwa od aktywności nie była najlepszym pomysłem. Jednak po dotarciu na szczyt wszelkie zmęczenie zniknęło – przestrzeń, cisza i zapierające dech widoki stworzyły moment, który zostaje w pamięci na długo.

 

Kariera bez barier – uczymy się przez doświadczenie.
W ramach projektu Kariera bez barier uczniowie wzięli udział w wyjątkowym wyjeździe edukacyjnym do kopalni dolomitu w Janczycach. Była to doskonała okazja, aby zobaczyć „od kuchni” funkcjonowanie zakładu produkcyjnego oraz samej kopalni.
Podczas wizyty uczestniczyli w:
warsztatach na terenie kopalni,
prezentacji dotyczącej specyfiki pracy w branży,
zajęciach poświęconych tajnikom rozmowy kwalifikacyjnej,
omówieniu zasad tworzenia poprawnego i profesjonalnego CV.
Nie zabrakło również zwiedzania zakładu produkcyjnego oraz kopalni, co pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć realia pracy w tym sektorze.
To był dzień pełen wiedzy, inspiracji i praktycznych wskazówek, które z pewnością zaprocentują w przyszłości zawodowej naszych uczniów.