3 grudnia w naszej szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej. Z konkursowymi wypracowaniami zmagali się: Milan Kochanowski, Oliwia Kosowicz, Marcelina Szczepańska i Martyna Żółciak. Trzymamy mocno kciuki.
Opiekunem uczniów jest p. G. Czerwik.
2 grudnia uczniów Naszego Liceum i Szkoły Branżowej odwiedzili: asp. szt. Damian Nowiński i mł. asp. Sebastian Barabasz. Tematem prelekcji prowadzonej przez naszych gości było zwiększenie świadomości młodzieży szkolnej na temat szkodliwości zażywania narkotyków i substancji psychoaktywnych oraz konsekwencje prawne ich posiadania i rozprowadzania.
Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę.
Kolejna dobra wiadomość i sukces  Agaty Witkowskiej - laureatki konkursu ortograficznego.
Nasi uczniowie po raz kolejny brali udział w zmaganiach ortograficznych, tym razem w turnieju organizowanym przez Staszowski Ośrodek Kultury we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną ,,Czym chata bogata".
Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Agata Witkowska i Marcelina Szczepańska.
Cieszymy się bardzo, że Agata Witkowska została laureatką tego turnieju w kategorii szkoły ponadpodstawowej.
Dziewczęta gratulujemy.
Opiekę merytoryczną sprawowały: p. Anna Mikula i p. Grazyna Czerwik.

W dniach 20-22 listopada uczniowie naszego liceum oraz członkowie Szkolnego Koła PCK przystąpili do szkolnego etapu 32 edycji Olimpiady Zdrowia PCK. Uczestnicy Olimpiady zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi zdrowego stylu życia, promocją zdrowia oraz zdrowego żywienia. Do kolejnego etapu Olimpiady- etapu rejonowego zakwalifikowała się uczennica klasy III B- Natalia Utnik. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Dnia 17 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie OLIMPIADY OCHRONY ŚRODOWISKA I CHEMII ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU w roku szkolnym 2024/25.
Do II etapu olimpiady zakwalifikowali się:
Jakub Sierant kl. 3b
Mateusz Nowak kl. 3b
Aleksandra Pakaszewska kl. 4a
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie II, który odbędzie się 17 stycznia 2025 roku.
Opiekunem uczniów jest p. K. Karasińska.
Wojciech Glica laureatem XII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".
To wielki sukces Wojtka, rywalizował on z 64 uczestnikami z województwa świętokrzyskiego. Udział w takim konkursie jest znakiem patriotycznej postawy młodego pokolenia.
Gratulacje dla Wojtka i opiekuna p. Anny Mikuli.
 
20 listopada 2024 r. obchodzimy 35. rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. W związku z tym nasza placówka przyłączyła się do akcji: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
Do przedsięwzięcia zaangażowała się cała społeczność szkolna. Uczniowie oraz nauczyciele na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zwłaszcza z tymi, których prawa są nieprzestrzegane, przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Młodzież zapoznana została o celu akcji i sposobach jej przeprowadzenia. Uczniowie korzystając z różnych materiałów, przybliżyli działania UNICEF na rzecz zdrowia psychicznego dzieci, ich trudnej sytuacji życiowej, zwłaszcza w krajach Trzeciego Świata i terenach objętych wojną. Młodzież zapoznała się także z globalnym problemem, jakim jest różnego rodzaju przemoc. Ponadto uczniowie celem pogłębienia swoich wiadomości na temat powstania Konwencji Praw Dziecka i problemów dzieci na całym świecie, korzystając z różnych pomocy dydaktycznych, wykonywali quizy, oglądali ciekawe filmy, dyskutowali, dzielili się spostrzeżeniami. Dla wszystkich była to wspaniała lekcja.
Edukacja o prawach dziecka to element budowania świadomego społeczeństwa. Przekazywanie dzieciom i młodzieży wiedzy o ich prawach i uczenie korzystania z nich daje szanse na wykształcenie postaw zaangażowania społecznego, potrzeby partycypacji w życiu społeczności lokalnej, a także budowania właściwego systemu wartości.
Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Uczniom naszej szkoły za aktywny udział w akcji.
Przedsięwzięcie przygotowano pod kierunkiem nauczycieli:
Anna Mikula - koordynator
Grażyna Czerwik
Karolina Karasińska
 
Sukces naszych uczennic w IV Świętokrzyskim Konkursie Piosenki i Pieśni Niepodległej.
Dziewczęta z zespołu "Róże Wiatrów" w składzie: Aleksandra Słomka, Weronika Boroń, Julia Marcinkowska i Marta Wiśniewska zajęły II miejsce w  Konkursie Piosenki i Pieśni Niepodległej.
Laureatki zaprezentowały się podczas finałowego koncertu, który odbył się w SOK dnia 8 listopada 2024 r.
Jesteśmy z dziewcząt bardzo dumni, bowiem zmierzyły się z uczestnikami z całego województwa świętokrzyskiego.
Występ naszych uczennic to wspaniały przykład patriotyzmu, zaangażowania w krzewienie dziedzictwa narodowego. Gratulujemy wokalistkom profesjonalizmu,a także wielkiego talentu.
 
6 listopada uczniowie naszego liceum udali się  w Bieszczady. W ciągu jednego dnia poznali ten piękny region naszego kraju w pigułce.
Wędrowali szlakami urokliwej Połoniny Caryńskiej. W drodze usłyszeli wiele ciekawostek dotyczących zarówno geografii, jak i historii Bieszczad od wykwalifikowanej przewodniczki. Pogoda dopisała, humory jeszcze bardziej, a widoki przeszły  najśmielsze oczekiwania.