7-9 czerwca 2024r. - GÓRY ZDOBYTE!!! 
Piękna pogoda, wyjątkowe krajobrazy i doborowe towarzystwo sprawiły, że wrażenia i wspomnienia z trzydniowej wycieczki do Zakopanego na długo pozostaną w pamięci uczestników.
 
 

W dniu 6 czerwca uczniowie naszego liceum brali udział w programie edukacyjno - obronnym "Edukacja z wojskiem".

 

W dniu 27 maja w liceum odbył się dzień otwarty. Wszystkich zebranych gości przywitała Pani Dyrektor, która przedstawiła plan spotkania. Gości przywitał także Pan Burmistrz kierując kilka słów do zebranych.
Ósmoklasiści mieli okazję zapoznać się z naszą szkołą, oglądając prezentację przedstawioną przez uczennice oraz uczestnicząc w wielu pokazach dzisiejszego dnia. Mieli również okazję zwiedzić budynek szkoły. Po prezentacji wszyscy udali się na halę sportową, by zobaczyć występ chearliderek oraz musztrę w wykonaniu uczniów klas mundurowych.
Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili i mieli okazję zapoznać się z atmosferą naszej szkoły.
 
 
 
 
21 maja 2024 roku w Kielcach odbył się finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. 
Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie:
- Natalia Bąk
- Alicja Błasiak
- Alicja Dziedzic
- Amelia Gałczyńska
- Oliwia Gąsiorek
- Karina Kawalec
- Klaudia Macias
- Julia Snopek
- Maja Szcześniak
- Maria Tomporowska
- Natalia Utnik
Nasze zawodniczki świetnie sprawdziły się w swoim sporcie na poziomie wojewódzkim. Drużyna zajęła IV miejsce!
Jesteśmy z nich bardzo dumni i dziękujemy za zaangażowanie w reprezentowanie naszego liceum na tak wysokim szczeblu.
 
 
Dnia 26 kwietnia, nasi maturzyści dotarli do mety. Podczas uroczystej akademii kończącej ich edukację w naszej szkole wzruszyli nas wszystkich do łez. Były wykonania znanych polskich szlagierów, które przyprawiły nas o pozytywną 'gęsią skórkę' na rękach, były piękne recytacje, krótkie anegdoty, cytaty, a wszystko to wykonane przez naszych abiturientów. Będziemy tęsknić, bo dostarczyliście nam wielu pozytywnych emocji.
Pozostaje trzymać za Was mocno kciuki podczas matur i życzyć powodzenia na nowych drogach życia. Niech moc będzie z Wami.
P. S. Pamiętajcie, żeby wykorzystać każde dwie minuty swojego życia.
 
 

W poniedziałek 22.04.2024 nasi uczniowie zrzeszeni w ZS „Strzelec” wzieli udział w szkoleniu strzelckim na strzelnicy wirtualnej „Pojedynek” w ŚCDN w Wólce Milanowskiej. Mundurowi zapoznali się ze specyfiką i działaniem wirtualnej strzelnicy „Pojedynek”. Prowadzący strzelanie przeprowadził zajęcia z następujących zagadnień: Bezpieczeństwo zajęć na wirtualnej strzelnicy. Bezpieczne posługiwanie się bronią używaną na wirtualnej strzelnicy – teoria i praktyka. Nauka celowania oraz strzelanie na wirtualnej strzelnicy z broni długiej i krótkiej do tarcz na odległość 25 metrów i 50 metrów. W drugiej części szkolenia nasi uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat cyberbezpieczeństwa w sieci i coraz większego znaczenia sztucznej inteligencji w naszym życiu. Opiekunami grupy byli: Pan Marek Morawski oraz Pan Dariusz Kuchniak.

16 kwietnia 2024r. w naszej szkole miały miejsce uroczyste obchody 1058 rocznicy Chrztu Polski. To wiekopomne wydarzenie na zawsze zmieniło losy naszej ojczyzny i nas Polaków. Od 2019 roku dzień 14 kwietnia to Święto Chrztu Polski. W montażu słowno - muzycznym zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych liceum.

Dostarczyli nam wielu wrażeń i skłonili do refleksji nad prawdziwymi wartościami.