22 października to wyjątkowy dzień. Kościół wspomina wtedy 34 rocznice pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II. W tym też dniu uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bogorii obchodzili już po raz trzeci Dzień Patrona Szkoły - Jana Pawła II.

Uroczyste obchody rozpoczęły się msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, której przewodniczył Pasterz naszej diecezji ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz. Uczniowie wraz z nauczycielami modlili się w intencji Jana Pawła II, który stał się wzorem zarówno dla młodzieży, jak i jej opiekunów.

Po mszy świętej wszyscy jej uczestnicy udali się na uroczysta akademię poświęcona Patronowi. Zaprezentowano także dorobek malarski młodzieży dedykowany Janowi Pawłowi II. Izbę Pamięci Patrona Szkoły wzbogacił dar od księdza biskupa. Pasterz diecezji podarował różaniec święty wykonany z pereł oraz książkę pochodzącą ze zbiorów pamiątek po błogosławionym Janie Pawle II.

Na koniec ksiądz biskup pobłogosławił wszystkim uczestnikom uroczystości i poświęcił zbiory zgromadzone w Izbie Pamięci.

Tekst: Krzyżanowska Aneta

Film z obchodów dnia Patrona Naszej Szkoły - Błogosławionego Jana Pawła II