Od dłuższego czasu zastanawiałam się jaka szkoła średnia będzie dla minie odpowiednia. Zawsze uważałam, że do podjęcia tego wyboru jest jeszcze duży szmat czasu. Jednak biegnie on nieubłaganie przynosząc nam dobre i złe wieści, które musimy akceptować oraz w przypadku postawionego nam wyboru wybrać najlepszą opcje. Właśnie rok temu nadeszła taka pora na podjęcie jednej z ważniejszej decyzji w moim życiu, czyli wyboru szkoły średniej. Chciałam aby był on trafny ponieważ, to właśnie w tej szkole poznam nowych znajomych, zdam maturę oraz po jej ukończeniu dostanę się na wymarzone studia. Uważnie przeglądałam oferty szkół zwracając uwagę na wiele aspektów, np. lokalizację danej placówki, jej oponie wśród uczniów, poziomie nauczania oraz wielu innych. Po długich przemyśleniach wybrałam dla siebie właśnie tą szkołę i od początku czułam że znalazłam to czego szukałam.

Zdecydowałam się na trzyletnią naukę w liceum ogólnokształcącym imienia Jan Pawła II w Bogorii.

Obecnie skończyłam klasę pierwszą wyżej wymienionej szkoły, jak dotąd nigdy nie żałowałam decyzji którą podjęłam. Właśnie w tej szkolę poznałam wielu wspaniałych ludzi , spędziłam tu wspaniałe chwilę swojego życia jak i osiągnęłam zadawalające mnie wyniki w nauce. Jako osoba spędzająca dużą ilość swojego czasu w tej placówce postaram się ją opisać aby każdy mógł zobaczyć dlaczego jestem zadowolona ze swojego wyboru jak i zachęcić was do uczęszczania do tej szkoły.

Jak już mówiłam jestem bardzo szczęśliwa, że się tu znalazłam. Wysoki poziom nauczania i przygotowania do matury - dla każdego, kto tylko chce się uczyć. Wspaniali nauczyciele, którzy traktują uczniów przyjaźnie, mili ludzie i bardzo dobre wyposażenie szkoły.

Sale lekcyjne są duże, widne, wyposażone w podstawowe pomoce dydaktyczne. Szkoła posiada bibliotekę, pracownię komputerową, nowoczesną halę sportową .Uczniowie mogą korzystać z własnej stołówki, w której podawane są domowe obiady.
Poza obowiązkowymi przedmiotami nauczania, uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych oraz proponowania zajęć, na które chcieliby uczęszczać.

Dodatkową zaleta tej szkoły jest organizowanie licznych wycieczek naukowych jak i takich na których można spędzić czas w miłym towarzystwie i odpocząć od nauki.

Zdecydowanie polecam tę szkołę każdemu, kto ma pasję oraz chęci do nauki.

Tekst: Lipa Ewelina