Julia Czerwik zajęła IV miejsce w etapie diecezjalnym XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

26 kwietnia 2016r. w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu odbył się XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej  na etapie diecezjalnym Konkurs ten zorganizowany jest pod patronatem JE Ks. Abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski oraz JE Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Zakres wiedzy, którą musiała się wykazać młodzież w tym roku, stanowiła treść Księgo Pieśni nad Pieśniami, Ewangelii według św. Mateusza oraz Listu do Efezjan wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami oraz słowniczkiem. Do konkursu przystąpiło blisko 30 uczestników, którzy zwyciężyli w etapach szkolnych. Mieli oni za zadanie wypełnić test składający się z 45 pytań. Siedmiu najlepszych uczestników- w tym także Julia – zakwalifikowało się do pytań ustnych. Ostatecznie Julia Czerwik zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy !

Zdjęcia ---> kliknij tutaj 

 

Barbara Stobnicka zagrała podczas 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

  1. rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w gminie Staszów rozpoczęła w Wiśniowej złożeniem kwiatów przed tablicą z sercem księdza Hugona Kołłątaja. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Staszowie. Podczas obchodów odbył się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych oraz złożenie wieńców pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Na Rynku po odegraniu hymnu narodowego głos zabrał starosta staszowski Michał Skotnicki. Następnie odbyła się uroczysta msza święta. Zakończenie oficjalnej części uroczystości miało miejsce nad „Zalewem nad Czarną”, gdzie orkiestra górnicza Grupy Azoty KiZChS „Siarkopol” S.A. w Grzybowie – do której należy nasza koleżanka Barbara Stobnicka - odegrała kilka pieśni patriotycznych.

 Tekst: Julia Czerwik i Sylwia Sajur

Zdjęcia: --> kliknij tutaj 

Nasze uczennice ( Agnieszka, Ania i dwie Elizy ) w Podkarpackim Konkursie Chemicznym.

Podkarpacki Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza to olimpiadą o zasięgu ogólnopolskim, w której mogą uczestniczyć  uczniowie wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej...

Julia Czerwik otrzymała wyróżnienie „Talenty Świętokrzyskie”

23 października 2015r. o godzinie 16.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się XVI gala nagród i wyróżnień „Talenty Świętokrzyskie”. Samorząd województwa świętokrzyskiego już od roku 2000 przyznaje nagrody i wyróżnienia dla wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów w województwie świętokrzyskim. W tym roku nagrodzono 28 laureatów oraz wyróżniono 22 osoby.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs na Pracę  

„CHEMIA A EKOLOGIA”

 

Od 2005 roku Pałac Młodzieżowy w Katowicach- Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość” przy współpracy z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Śląskiego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego organizują Ogólnopolski Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na pracę pt: „Chemia a Ekologia” pod patronatem naukowym prof. dr. hab. Teresy Kowalskiej.

Czytaj więcej...

WYRÓŻNIENIE DLA UCZENNICY


20 listopada 2012 roku uczennica naszej
szkoły Maria Miszczak odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów za
najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2011/12.

Czytaj więcej...