GAZETKI SZKOLNE

Na początek przedstawiam krótką definicję gazetki. Według opinii uczniów jest to prostokątna przestrzeń czasami przypominająca świeżo skoszony trawnik, na którym znajduje się niezliczona ilość obrazów, pism, artykułów, ciekawych haseł i powiedzeń.

Na naszym korytarzu szkolnym znajduje się dokładnie 12 tablic poświęconych gazetkom. Spotkać je można niemalże w każdym zakątku naszej szkoły. Znajduje się na nich wiele istotnych informacji na temat funkcjonowania naszego liceum, jak również bezlik interesujących artykułów z poszczególnych dziedzin nauki i życia. Mówiąc krótko: dla każdego coś dobrego.

Czytaj więcej...

W poszukiwaniu Słowian na naszej ziemi.

Żyjąc wiele lat w tym samym miejscu, często jesteśmy przekonani, że o okolicy wiemy już wszystko. Tym samym zapominamy, że przed nami może kryć się jeszcze wiele ciekawych rzeczy i miejsc. Zawsze jednak znajdzie się ktoś, kogo pasjonuje odkrywanie tajemnic otaczającego świata. Do takich pasjonatów należy nasz kolega Radosław Żak. Już dawno zainteresował mnie on opowieściami o niezwykłych wydarzeniach  dziejących się przed laty na naszej rodzimej ziemi. Radek czerpie wiedzę głównie od starszych ludzi. Nikt nie zna tylu zaskakujących faktów co oni.

Czytaj więcej...