26 czerwca 2015 - zakończenie roku szkolnego - z niecierpliwością czekaliśmy na tę piękna datę. Wakacje to właśnie ten moment, wyczekiwany przez wszystkich uczniów już od 1 września. Czas pełen wspomnień, przemyśleń, przygód oraz wspaniałej pamiątki z młodości.

W piątek o godz.9 odbyła się uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

Ksiądz proboszcz Andrzej Wierzbicki przypomniał nam, że wakacje to czas wolny od pracy, czas wypoczynku, oderwania się od codzienności, zrelaksowania i wypoczęcia, abyśmy z uśmiechem mogli przeżyć kolejny rok, który nadejdzie zapewne bardzo szybko.

Przypomniał nam również wyraźnie, że nie ma wakacji od Boga, że podczas wakacji nie wolno zapominać o Bogu i należy kontaktować się z Nim jak najczęściej.

Szczególne podziękowania zostały złożone na ręce Księdza Waldemara Bieńko za całoroczną pracę z młodzieżą na lekcjach religii naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Opieka i wychowanie młodzieży szkolnej w duchu chrześcijańskim jest bardzo ważnym elementem rozwoju młodego człowieka.

Następnie wszyscy uczniowie zebrali się w liceum, aby uroczyście zakończyć ten rok szkolny.

Pani dyrektor Ewa Krzyżanowska-Brudek podziękowała wszystkim za ten miniony czas. Dokonała również podsumowania kończącego się roku szkolnego 2014 / 2015 i z nadzieją na jeszcze lepsze wyniki w roku przyszłym, rozpoczęła nagradzanie uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce.
Rozdanie świadectw z paskiem, dla uczniów ze średnią powyżej 4:75 i dodatkowo nagród książkowych dla uczniów, którzy zdobyli  5:0 i wyżej.

Świadectwa z paskiem dostało aż 28 -ro uczniów i we wrześniu wszyscy ci uczniowie dostaną jednorazowe stypendium naukowe.

Uczniowie, których średnia była co najmniej 5,0, ci tak bardzo zdolni uczniowie, otrzymali nagrody książkowe, oraz będą dostawali w przyszłym roku szkolnym comiesięczne stypendium.

Ten fakt może być motywacja dla innych uczniów, aby w przyszłym roku starać się o równie dobre wyniki w nauce.

Należy podkreślić, iż najlepszą średnią ze szkoły uzyskali Michał Okarski z klasy Ia,i Agnieszka Łazarczyk z klasy IIa, uzyskując prawie identyczną średnią ocen przekraczającą znacznie próg 5:0.

Po rozdaniu przez Panią dyrektor świadectw, wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, gdzie na spotkaniu z wychowawcami, pozostali uczniowie otrzymali  świadectwa.

Zestawienie średnich ocen od co najmniej 4.75 - klasami:

klasa

Liczba uczniów ze średnią od 4,75 do 5,0

Liczba uczniów ze średnią co najmniej 5,0

Ogólna liczba osób ze świadectwem z paskiem

1 „a”

1 „b”

2 „a”

2 „b”

Życzymy  wszystkim udanych wakacji.

Bardzo ważne jest, abyśmy się nie rozleniwili i mięli jeszcze większe chęci do nauki w przyszłym roku. Aby ten czas odpoczynku zmotywował nas do wyznaczania i osiągania celów w naszym życiu.

Niech każdy z uśmiechem, wypoczęty i szczęśliwy wkroczy 1 września w mury naszego liceum! ;)

Wspólny tekst: Paulina Domagała kl. IIa.  i  Ania Wiatrowska kl. IIIb

Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego: Adam Krzyżanowski