Dnia 25 marca 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Bogorii obchodzony był Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji w szkole odbyły się zawody uczniów  w piłkę nożną. Wszystkie klasy wyznaczyły swoich reprezentantów zarówno do drużyny damskiej, jak i męskiej. Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 800  i trwały do godziny 1320 . W tym czasie rozegranych zostało 16 meczy – 10 damskich i 6 męskich.

Czas meczy chłopców wynosił  15 minut, a dziewczyn 12 minut. Piłkarzom sprawiedliwie sędziował pan Grzegorz Błasiak, zaś kibicowało całe liceum – uczniowie i nauczyciele. Rozgrywki były zacięte, dostarczały dużo pozytywnych emocji, oraz szczęścia z powodu wielu celnie oddanych strzałów.

Wyniki w  poszczególnych meczach:

Mecz

Rywalizujące klasy

Wynik

1.

I „a” – I „b”

2.

II „a” – II „b”

3.

II „a” – III „b”

4.

damska

I „a” – III „a” + III „b”

5.

II „b” – III „a”

6.

I „b” – II „a”

7.

damska

II „b” – III „a” + III „b”

8.

II „a” – III „a”

9.

I „a” – II „a”

10.

II „b” – III „b”

11.

I „b” – II „b”

12.

damska

II „a” – III „a” + III „b”

13.

III „a” – III „b”

14.

damska

I „b” – III „a” + III „b”

15.

II „b” – II „a”

16.

I „a” – II „b”

Ostateczne wyniki:

Drużyna męska (klasa)

Drużyna damska (klasa)

1.

II „b”

I „b”

2.

III „a”

I „a”

3.

II „a”

4.

III „b”

II „b”

5.

III „a” + III „b”

Dzięki temu, że w taki sposób spędzono ten dzień, każdy mógł się wykazać swoimi umiejętnościami oraz sprawnością fizyczną. Warto zwrócić uwagę także na to, iż mimo zmęczenia, żaden z zawodników się nie poddawał i każdy walczył do samego końca. Wszyscy uczniowie pokazali, iż potrafią się doskonale dogadywać w grupie, a dzięki temu każdy zauważył, że drużyny były doskonale ze sobą zgrane. Mimo porażek niektórych z drużyn nikt nie wyszedł z tych rozgrywek zawiedziony, ponieważ w tym dniu najważniejsza była przede wszystkim dobra zabawa.

Zwycięzcom warto pogratulować zwycięstwa, iż zapewne  kosztowało ich to wiele sił i energii.

Tekst: Anna Wiatrowska kl. II "b"

Zdjęcia: Adam Krzyżanowski