Wielkanoc to szczególny czas w naszym życiu. To najważniejsze święto chrześcijańskie, upamiętniające śmierć krzyżową i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Dnia 01.04.2015r. w naszej szkole na hali sportowej, odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Wielkiej Nocy. Ks. Andrzej Wierzbicki oraz ks. Waldemar Bieńko rozpoczęli uroczystość od poświęcenia pokarmów na wielkanocnym stole. Następnie uczniowie naszego liceum zaprezentowali inscenizację wraz z wierszami i wielkanocnymi piosenkami.

Uroczysta akademia zakończyła się życzeniami płynącymi od Pani Dyr. mgr Ewy Krzyżanowskiej-Brudek, zaproszonych gości oraz uczniów. Po czym nastąpiło symboliczne podzielenie się jajkiem.

Uroczyste spotkanie Wielkanocne uczestnicy kontynuowali w klasach, gdzie wspólnie świętowali, rozmawiali oraz spożywali przygotowane dania.

Na ten niezwykły czas, składamy wszystkim serdeczne życzenia, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych spędzonych w rodzinnym gronie oraz udanego i mokrego Śmigusa Dyngusa.

Niech zmartwychwstały Chrystus wniesie pokój w nasze serca, abyśmy odrodzili się z wiarą i nadzieją na lepsze jutro.

Tekst: Szymańska Magdalena kl IIb

Zdjęcia z uroczystości : Nowak Sylwia i Olszewska Anita kl Ib