Nadszedł najtrudniejszy i tak wyczekiwany czas, dla polskiej młodzieży, jakim jest egzamin dojrzałości.
Matura 2015 odbywa się w dniach 4-29 maja. W tym roku, jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna przystępuje do niej ok. 310 500 uczniów liceów ogólnokształcących lub techników.

Tegoroczny egzamin maturalny jest przeprowadzany w dwóch formułach. Nowa formuła  obowiązuje uczniów kończących w tym roku liceum.
Tegoroczni absolwenci liceum ogólnokształcącego, zgodnie z zasadami egzaminu maturalnego
w nowej formule, muszą również obowiązkowo przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

W poniedziałek 4 maja o godz. 9 rano każdy uczeń 3 kl. naszego liceum zagościł na hali sportowej, aby stawić czoło, czekającym na niego wyzwaniom.
Egzaminy zaczęły się tradycyjnie od obowiązkowego języka polskiego na poziomie podstawowym. Maturzyści zmierzyli się z najważniejszymi tekstami literatury, testem oraz wypracowaniem.
Kolejny dzień zmagań, wtorek 5 maja-egzamin maturalny z matematyki również na poziomie podstawowym. Aby zdać maturę z matematyki, należy uzyskać
30 proc. punktów. Matura z matematyki jest obowiązkowa. Kolejny dzień, środa 6 maja-egzamin maturalny z języka angielskiego, rozpoczął się punktualnie o godz. 9. Trzeci dzień matur łączył ze sobą również egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, który odbył się  o godz. 14. Napisali go wszyscy, którzy wybrali język obcy jako dodatkowy na maturze. W czwartek tysiące maturzystów zmierzyło się z dwoma egzaminami: z języka polskiego (poziom rozszerzony)
oraz biologii (poziom rozszerzony).

I tak przebrnęliśmy, a raczej maturzyści przebrnęli przez te cztery pierwsze stresujące dni matur,  niestety to nie koniec ich zmagań. Pozostaje nam więc życzyć wszystkim absolwentom szczęścia
 na kolejnych egzaminach, sporo tego szczęścia będzie potrzebne, ponieważ pomęczą się oni jeszcze
 do końca maja.

Pełny harmonogram matur - na stronie CKE  -->