Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego.

Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych „walentynkę” - wiersz albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami.

Walentynki to święto wszystkich zakochanych, zarówno tych którzy są zakochani, jak i tych którzy są nieśmiali i obawiają się wyznać swoje uczucie. Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego.
Do dziś w walentynki wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę) albo też obdarowujemy się prezencikami. Niektórzy dzień zakochanych chcą uczcić w inny sposób, np. Romantyczną kolacja przy blasku świec.

Jak odbyły się walentynki w naszej szkole?
W dzień świętego Walentego otworzono pocztę walentynkową. Wszyscy mogli wysyłać SMSy pod specjalny numer telefonu. Przez szkolny radiowęzeł płynęły życzenia i muzyka umilająca czas. Na tym się jednak nie skończyło. Samorząd szkolny przygotował konkurs walentynkowy dla wszystkich uczniów. Konkurs polegał na odpowiadaniu na pytania zadawane przez radiowęzeł. Z każdej klasy jedna osoba musiała jak najszybciej dostarczać odpowiedź na zadane pytanie. Jednak dostarczenie odpowiedzi nie było takie łatwe, ponieważ musieli pokonać trudności postawione na ich drodze. Za najszybciej dostarczone informacje 2pkt, 1pkt,0,5pkt.
Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca było zdobycie:
-2 dni wolne od odpowiedzi i kartkówek
-1dzień wolny od odpowiedzi i kartkówek
-2 godziny wolne od odpowiedzi i kartkówek

Rywalizację wygrali uczniowie klasy II b profil matematyczno-fizyczny, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy I b, a trzecie klasy III a

Tekst: Aleksandra Tyrała, Martyna Armata Kl.II b