Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające na  14 lutego.
Nazwa pochodzi od św.Walentego, którego w Kościele katolickim wspominamy także tego dnia.
Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono w. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku

W tym roku nasza szkoła również dotrzymała tradycji.
O godzinie 9:00 otwarta została poczta walentynkową. Uczniowie mogli wysyłać swoje miłosne wyznania na specjalny numer telefonu, które czytane były przez przewodniczącego, a także w tradycyjny sposób, poprzez wrzucenie koperty z walentynką do specjalnej skrzynki przeznaczonej na to. Walentynki te zostały później rozdane przez wyznaczone do tego osoby.

Odbył się także konkurs wiedzy walentynkowej. Oto wyniki:

I miejsce- klasa II „B’’
II miejsce-klasa I „B’’
III miejsce- klasa III „A’’

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Cieszmy się tym świętem. Nie ma nic piękniejszego od miłości.

Nie powinniśmy jednak zapomnieć, że 14 luty to także istotna data w historii naszego kraju.
Dzisiaj obchodzimy tak
że 75 rocznicę powstania Armii Krajowej.

Tekst: Paulina Zybała kl. I „A’’
          Weronika Szostak kl. I „A”  oraz