Wycieczka do kina „Helios ‘’ w Kielcach.

26 maja 2022 roku uczniowie klas :I a ,II a ,III a wraz z opiekunami : p. Anną Mikulą , p. Grażyną Czerwik i p. Magdaleną Wojnarowską  udali  się do kina w Kielcach .

Obejrzeli tam przepiękny film o miłości na tle wydarzeń historycznych -„Marzec 68”.

Dla młodzieży była to wspaniała lekcja historii.
Uczniowie mogli przenieść się do czasów PRL-u, zapoznać się z realiami ówczesnej Polski.
Poznać wydarzenia rozgrywające się w marcu 1968 roku ,kiedy to studenci protestowali przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów ‘’ w reżyserii Kazimierza Dejmka wystawianych w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Na tle historii młodzież mogła poznać losy Hani i Janka .Ich rodziny znajdowały się po przeciwnej stronie marcowej barykady. Młodzi ,szaleńczo w sobie zakochani ,niczym Romeo i Julia z dramatu Szekspira ,w ogarniętym buntem kraju walczą o swoje uczucia .

Nasi uczniowie z zainteresowaniem oglądali film ,dzielili się wrażeniami i może kiedyś wykorzystają go jako kontekst podczas pisania rozprawki  ,bądź na lekcjach historii.