„Bóg, Honor, Ojczyzna” – to hasło przewodnie akademii środowiskowej z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Bogorii.


               Uroczystości  religijno – patriotyczne rozpoczęły się mszą św. celebrowaną przez ks. proboszcza Leszka Białasa w Sanktuarium Matki Bożej Bogorysjkiej. Następnie poczty sztandarowe, dyrekcja, goście – z panem Wójtem Marcinem Adamczykiem na czele – nauczyciele, uczniowie, rodzice i mieszkańcy Gminy Bogoria obejrzeli program artystyczny w murach ZPO. Były scenki rodzajowe, wiersze, tańce tradycyjne i nowoczesne, a także piosenki okolicznościowe: „Wolność”, „Uwierz, Polsko!”, „Litania”, „Witaj, majowa jutrzenko!”.


               Nasze liceum podczas akademii z wielkim powodzeniem reprezentowali: Aleksandra Słomka, Weronika Boroń, Julia Marcinkowska, Marta Wiśniewska, Maciej Zając, Piotr Wątroba - pod opieką pani Grażyny Czerwik i pani Magdaleny Pańczyk .


               Na koniec uroczystości pan Wójt Marcin Adamczyk i pani dyr. Anna Niziałek podziękowali serdecznie dzieciom oraz młodzieży za występy, a gościom i mieszkańcom Gminy Bogoria za wspólne świętowanie 3 Maja.