Wycieczka edukacyjna do Lublina

Pokazy z Fizyki

12.09.2022 roku młodzież naszego liceum uczestniczyła w wyjeździe do Lublina. Uczniowie klas: I b i II a wraz z opiekunami p. A. Barańską   – Słomką i p. A. Mikulą uczestniczyli w pokazach doświadczeń fizycznych na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki na UMCS w Lublinie, które   wpisały się już w historię uczelni, bowiem odbyły się już po raz 62.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach promujących oraz popularyzujących nauki ścisłe w ich doświadczalnej odsłonie.

Zobaczyli zarówno klasyczne, jak i trudne do odtworzenia w warunkach szkolnych doświadczenia. Dzięki temu mogli poszerzyć, uzupełnić i powtórzyć swoją wiedzę z fizyki.

W tegorocznych pokazach prym wiodły 4 działy tematyczne: Elektrostatyka, Ruch obrotowy, Płyny, Światło i oko. Pod fachowym okiem prowadzących nasi uczniowie  brali udział w prezentowanych doświadczeniach. Była to dla nich wspaniała lekcja fizyki!

Młodzież miała też okazję poznać miasteczko studenckie – Lublin. Może w przyszłości swoje kroki skierują właśnie tam i będą studiować na UMCS.