X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii’’

29 września 2022 r. Liceum Ogólnokształcące w Bogorii przystąpiło do X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego. Udział w konkursie był dla uczniów przede wszystkim okazją do rozwijania zainteresowań humanistycznych i dociekliwości poznawczej: językowej i historycznej.

Do dyktanda przystąpili następujący uczniowie:

Aleksandra Banach z kl. III b, Julia Marcinkowska z kl. II a, Oliwia  Dywan z kl. II a, Aleksandra Słomka z kl. II a, Martyna Dyl z kl. II a, Bartłomiej Opolski z kl. II a, Maja Szymańska z kl. II a, Julia Grajda z kl. III a, Krystian Jezierski z kl. III a, Weronika Mazur z kl. II a, Michał Samela z kl. IV a, Julia Nowak z kl. I a, Magdalena Wojnarowska z kl. I b, Emilia Nowak  z kl. I b, Natalia Utnik z kl. I b.

Najlepsze umiejętności ortograficzne zaprezentowali uczniowie: Aleksandra Banach, Michał Samela, Martyna Dyl, Julia Marcinkowska, Maja Szymańska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursowym dyktandzie.

Szkolnym koordynatorem X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego jest p.Anna Mikula.

Do konkursu uczniów przygotowali nauczyciele: p. Anna Mikula, p. Grażyna Czerwik i p. Sylwia Maj.