Warszawa - "Poznaj Polskę"

27 października w ramach projektu "Poznaj Polskę", uczniowie liceum w Bogorii wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Zwiedzanie rozpoczęło się wizytą w Łazienkach Królewskich.
Pod opieką niezwykle rzeczowej pani przewodnik młodzież mogła dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.
Aleja Chińska, Oranżeria czy Teatr Stanisławowski — to miejsca warte zobaczenia na własne oczy.
Trudno nie wspomnieć o samochodzie Marszałka Piłsudskiego czy licznych popiersiach i pomnikach ustawionych na terenie parku.

Kolejnym punktem na mapie Warszawy był Zamek Królewski.
Uczniowie podzieleni na dwie grupy mogli na własne oczy zobaczyć, jak mieszkał Stanisław Poniatowski.
Przydzieleni przewodnicy objaśniali szczegółowo historię zamku, a uczniowie słuchając, mieli okazję obejrzeć kolekcję arcydzieł malarskich i rzeźb umieszczonych w siedzibie króla.

Wizyta w Warszawie zakończyła się spacerem po mieście, podczas którego nasi licealiści mogli m.in. wstąpić do hotelu "Bristol", by zobaczyć ścianę pamiątkową poświęconą zarówno polskim, jak i światowym sławom, które zatrzymały się na nocleg w tym miejscu.

Opiekunami wycieczki byli: p. Ewa Wątroba,p. Anna Mikula, p. Sylwia Maj i p. Dariusz Kuchniak.

Zdjęcia z wycieczki