Ogólnopolska Olimpiada Retoryczna - 2022

28 listopada 2022 roku uczniowie liceum przystąpili do szkolnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej.
Olimpiadę organizowała Katedra Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Celem Olimpiady jest wprowadzenie młodych ludzi w krąg wysokiej kultury intelektualnej, rozwijanie sztuki perswazji i argumentacji oraz obrony własnych przekonań.

W szkolnym etapie konkursu uczestniczyło 13 osób:

• Weronika Mazur,
  • Marta Wiśniewska,
  • Oliwia Dywan,
  • Martyna Dyl,
  • Maja Szymańska,
  • Martyna Łukaszek,
  • Jagna Nalepa,
  • Julia Tutak,
  • Amelia Cieplińska,
  • Aleksandra Banach,
  • Olga Fijałkowska,
  • Karina Kawalec,
  • Michał Samela.

Uczniowie mieli za zadanie napisać wypowiedź retoryczną na jeden z trzech podanych przez organizatora tematów.
Uczestnicy reprezentowali wysoki poziom ,napisali piękne wypowiedzi, posługiwali się  poprawną polszczyzną, wykazali się umiejętnością sztuki przekonywania i argumentowania.

Do II-okręgowego etapu- zakwalifikowało się 5 uczestników:

• A. Banach,
  • W. Mazur,
  • O. Fijałkowska,
  • K. Kawalec,
  • M. Samela.

W następnym etapie ich zadaniem będzie wygłoszenie z pamięci wypowiedzi o charakterze retorycznym.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za zwycięzców trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !!

Uczniów przygotowali nauczyciele: Anna Mikula, Grażyna Czerwik, Sylwia Maj.

Zdjęcia - kliknij tutaj