Okręgowy etap LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

11 lutego 2023 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbył się okręgowy etap LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Na uniwersyteckim kampusie pojawiło się 60 uczniów z województwa świętokrzyskiego oraz przedstawiciele mazowieckich liceów.

Wśród  tej grupy  znalazły się uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Bogorii : Oliwia Mocak i Aleksandra Banach z klasy IIIB, które zostały przygotowane przez p. Annę Mikula.

Pisemny etap olimpiady składał się z części poświęconej literaturze, gdzie uczniowie mieli cztery godziny na napisanie pracy na jeden z zaproponowanych tematów.
Tematy dotyczyły prozy, poezji i wiedzy o teatrze. Po przerwie  uczestnicy olimpiady zmagali się z testem językowym.

Na początku marca odbędzie się ustna część okręgowego etapu olimpiady, która wyłoni krajowych finalistów.

Uczestniczkom gratulujemy i życzymy sukcesów.

Zdjęcia kliknij tutaj