II Wojewódzki Konkurs Matematyczny

18.05.2023 roku odbył się II Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I i II szkół ponadpodstawowych w województwie świętokrzyskim.

Celem konkursu było rozbudzanie zamiłowania do matematyki i wspieranie uczniów pasjonujących się zagadnieniami z nią związanymi.
Zawody pierwszego stopnia miały zasięg szkolny, zawody finałowe - zasięg wojewódzki. Do finałowego etapu zakwalifikowało się 94 uczniów z całego województwa.

Na zawodach finałowych, które odbyły się na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Uczestników konkursu przywitali:
Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Małgorzata Łakomiec, dyrektor ŚCDN w Kielcach oraz dr hab. Dariusz Banaś, prof. UJK, dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy II Naszego Liceum – Jarema Lewita został tegorocznym finalistą.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekunem była p. Iwona Urbańska.