Przyrzeczenie strzeleckie klasy mundurowej

„Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nad wszystko inne wyższe dla mnie będzie; niepodległości Jej zawsze bronić gotów będę do ostatniej kropli krwi; służyć będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu” - miedzy innymi takie słowa przyrzeczenia strzeleckiego padły z ust uczniów naszego liceum podczas uroczystego ślubowania, które odbyło się 19 czerwca 2023 roku.

Przez 10 miesięcy pierwszoklasiści reprezentowali szkołę biorąc udział w apelach i akademiach organizowanych przez liceum, a także poza jego murami.  W końcu nadszedł czas, gdy oficjalnie potwierdzili swoją przynależność do Związku Strzeleckiego. Po raz kolejny zaprezentowali się w mundurach, jednak była to pierwsza oficjalna przysięga złożona Ojczyźnie. Przyrzeczenie Strzeleckie  to szansa na wkroczenie w nowy rozdział dojrzałej, świadomej służby. Stawia ono także młodzież  przed nowymi wyzwaniami –  noszenie munduru to nie tylko przywilej, ale i obowiązek.

Uroczystość rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii. Następnie uczniowie klasy pierwszej mundurowej złożyli ślubowanie  w szkole, w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz kolegów.  Czternaście osób powtarzało słowa przysięgi, obiecując obronę Ojczyzny, przestrzeganie praw i wypełnianie obowiązków członka Związku Strzeleckiego.  Wydarzenie zostało uświetnione pieśnią patriotyczną oraz rozdaniem dyplomów . Padły także słowa gratulacji z ust Pani Dyrektor, Pana Wójta oraz Pana Starosty. Ten dzień z pewnością zostanie zapamiętany na długo zarówno przez ślubujących, jak i towarzyszące im osoby.