SZKOLENIE  PROOBRONNE

"My Młode Pokolenie Tobie Ojczyzno"

11 grudnia w naszym liceum odbyły się drugie zajęcia z cyklu szkoleń "My Młode Pokolenie Tobie Ojczyzno". Nasi uczniowie klas licealnych ćwiczyli umiejętności posługiwania się bronią w różnych sytuacjach kontaktu z wrogiem. Tegoroczna, druga edycja projektu – która trwała od września do grudnia 2023 r. – była kontynuacją działań podejmowanych w 2022 roku w zakresie przygotowania mieszkańców naszego województwa do prawidłowego reagowania oraz działania w sytuacji konfliktu zbrojnego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Bliskość zagrożenia wojennego, a także obraz napływających uchodźców z Ukrainy uzmysłowiły nam jak ważna jest umiejętność posługiwania się bronią palną, znajomością walki wręcz, taktyki działania na wypadek wojny czy sposobami przetrwania w trudnych warunkach. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej i wpisało się w rozszerzoną o przysposobienie obronne podstawę programową przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa”.