Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

22 marca 2024 roku w IPN Przystanek Historia w Kielcach odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ,,W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL w Ravensbruck ". Nasi uczniowie: Weronika Mazur, Jarema Lewita, Martyna Żółciak, Oliwia Kosowicz, Natalia Sadłocha zaprezentowali w niezwykle sugestywny sposób twórczość obozową Wandy Półtawskiej, Marty Banach, Grażyny Chrostowskiej, Tadeusza Borowskiego .
To już po raz kolejny uczniowie uczestniczą w tym konkursie. Włączają się tym samym do krzewienia patriotyzmu, budzenia wrażliwości i kultywowania pamięci o tych, którzy walczyli, cierpieli i oddawali życie, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce.
Gratulujemy i dziękujemy za piękną recytację.
Uczniów przygotowali nauczyciele j. polskiego: A. Mikula, G.Czerwik, S. Maj.