Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II w Bogorii

 

 Historia i obraz szkoły

 Liceum Ogólnokształcące powstało 1 września 2002 roku tworząc razem z Publicznym Gimnazjum Zespół Szkół Ogólnokształcących. 8 października 2009 roku wspólnie z Publicznym Gimnazjum w Bogorii otrzymało imię       Jana Pawła II.

Placówka prowadzona jest przez Gminę Bogoria.                                                                                Mieści się w oddzielnym skrzydle budynku, w którym znajduje się gimnazjum i z którym tworzy Zespół Szkół Ogólnokształcących.

Sale lekcyjne są duże, widne, wyposażone w podstawowe pomoce dydaktyczne.
Szkoła posiada bibliotekę, pracownię komputerową, stołówkę, nowoczesną bazę sportową (hala sportowa, sala gimnastyczna oraz 4 boiska).

Czytaj więcej...

22 października to wyjątkowy dzień. Kościół wspomina wtedy 34 rocznice pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II. W tym też dniu uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bogorii obchodzili już po raz trzeci Dzień Patrona Szkoły - Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

Nadanie Imienia "Jana Pawła II" Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Bogorii

 
Dnia 8 października 2009 roku miała miejsce najważniejsza uroczystość szkolna, nadanie imienia Jana Pawła II Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Bogorii. O godz. 12:00 w kościele parafialnym rozpoczęła się msza święta, którą odprawił i homilię wygłosił biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Czytaj więcej...