Pod koniec nauki w Gimnazjum im. Jana Pawła 2 w Bogorii trudną decyzją było dla mnie wybranie szkoły do której chciałabym dalej uczęszczać. Rozważałam wiele ofert, lecz ciężko było mi wybrać jedną konkretną szkołę. Po długich przemyśleniach postanowiłam kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła 2 w Bogorii. Decyzję o wyborze właśnie tej szkoły uzasadniałam tym , iż jest w niej wysoki poziom nauczania , oraz znajduje się ona blisko mojego miejsca zamieszkania. Innym faktem który także pomógł mi wybrać właśnie tę szkołę była rozmowa z uczniami, którzy się w niej uczyli. Uważali oni, że jest to bardzo dobre Liceum.

2 września 2013 r. rozpoczął się rok szkolny. Dla mnie oznaczało to rozpoczęcie nowego rozdziału w moim życiu. Byłam zdenerwowana pierwszym dniem w nowej szkole. Otuchy jednak dodawał mi fakt, iż właśnie do tego samego liceum poszło dużo moich znajomych i znałam wielu nauczycieli, ponieważ uczyli mnie oni w Gimnazjum.
        Postanowiłam wybrać profil matematyczno - fizyczny, gdyż uważam, że matematyka jest moją mocną stroną. Na początku trudno było mi się odnaleźć w nowej szkole. Po pewnym czasie jednak przywykłam do zwyczajów, które w niej obowiązują.
        Obecnie kończy się pierwszy semestr w wybranym przeze mnie liceum. Uważam, że wybór właśnie tej szkoły był dla mnie bardzo dobry. Z wyników osiągniętych przeze mnie w pierwszym semestrze jestem zadowolona. Mimo, iż nauka w Liceum w Bogorii kosztuje mnie wiele pracy to myślę, że dzięki temu będę bardzo dobrze  przygotowana do matury i zakres mojej wiedzy będzie się ciągle poszerzał.
        Wszystkich, którzy stają przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej zachęcam do kontynuowania nauki w Liceum Ogólnokształcącym w Bogorii. Ja mojej decyzji nie żałuję i zapewniam, że inni także nie będą żałować.

Tekst: Anna Wiatrowska