Długo zastanawiałam się, która szkoła będzie dla mnie odpowiednia, gdzie będę czuć się najlepiej podczas poszerzania swojej wiedzy i co najważniejsze, gdzie przygotuję się jak najlepiej do matury. Postanowiłam więc zaczerpnąć parę rad u starszych koleżanek i kolegów, którzy uczęszczali już do Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Bogorii, ponieważ coraz częściej myślałam, że wybiorę tą szkołę.

Mieli oni bardzo pozytywne nastawienie do niej i uważali, że nie żałują swojego wyboru. Kolejnym powodem, który skłaniał mnie do mojej decyzji był fakt, iż znałam już część nauczycieli, którzy pracują w tej szkole, ponieważ uczyli mnie w gimnazjum i wiedziałam, że mogę im zaufać wiedząc, że pomogą mi osiągnąć mój cel, czyli zdanie matury z jak najlepszymi wynikami. Gdy już byłam pewna, że będę tam kontynuować swoją naukę postanowiłam wybrać klasę o profilu biologiczno-chemicznym, ponieważ wiążę się to z kierunkiem studiów, na które marzę się w przyszłości dostać.

Pierwsze dni nauki nie były proste. Musiałam przyzwyczaić się do nowych obowiązków i zasad tam panujących. Dzięki pomocy nauczycieli i przyjaciół do wszystkiego mogłam się przyzwyczaić.

Obecnie kończę już pierwszą klasę. Szkoła okazała się być lepsza niż opowieści innych uczniów o niej. Zawsze nauczyciele przekazują nam swoją wiedzę w jak najlepszy sposób, a gdy jest to potrzebne wyjaśniają materiał ponownie, aby każdy w pełni skorzystał z lekcji. Również przerwy między lekcjami mijają tu w bardzo miłej atmosferze, ponieważ każdy stara się być miły względem kolegów i koleżanek.

Zachęcam wszystkich do uczęszczania do naszej szkoły. Ja nie żałuję swojego wyboru i zapewniam, że każdy kto postanowi pójść do Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Bogorii nie będzie żałować.

Tekst: Katarzyna Kowalska Kl. IA